Przejdź do treści

Instrukcja obsługi kapiszonownika PCP PRO i PCP PRO 100.  

1. Załadowanie kapiszonownika kapiszonami.

a. Wypchnij delikatnie zatyczkę unieruchamiającą półprzeźroczystą obudowę kapiszonownika przez otwór z drugiej strony. Uważaj aby jej nie zgubić, służy ona do ryglowania obudowy kapiszonownika.

b. Wysuń pomarańczowy korpus z obudowy.

c. Wsyp do pomarańczowego elastycznego korpusu kapiszony bez skrzydełek. Zostaw trochę luzu w zasobniku tak aby kapiszony mogły się przemieszczać pod wpływem przechylania kapiszonownika.

d. Potrząsaj lekko korpusem na boki co ma przyspieszyć ustawienie wszystkich kapiszonów w jednym kierunku, otworami do góry. Jeśli jakieś kapiszony nie ustawią się poprawnie zrób to ręcznie.

e. Gdy wszystkie kapiszony są umieszczone właściwie w korpusie wsuń pomarańczowy korpus delikatnie do półprzeźroczystej obudowy i zarygluj obudowę zatyczką.

2. Operowanie kapiszonownikiem.

a. W celu nakładania kapiszonów na kominki rewolwerów czy pistoletów lub karabinów należy wprowadzić kapiszon do głowicy ładującej kapiszonownika. W tym celu należy lekko potrząsnąć kapiszonownikiem i wykonać kilka ruchów w następującej sekwencji:

i.      Pochylić kapiszonownik głowicą do dołu tak aby kapiszony opadły w kierunku głowicy ładującej. Na tym etapie nie dotykamy jeszcze tłoczka.                                                             

ii.     Następnie ustawić kapiszonownik w pozycji lekko uniesionej tak aby głowica była lekko skierowana do góry co spowoduje , że większość kapiszonów opadnie na spód kapiszonownika natomiast jeden zostanie we wnęce pomiędzy korpusem a tłoczkiem (na specjalnym wystającym elemencie przegrody)                                              

iii.    Teraz należy lekko kciukiem odsunąć tłoczek co spowoduje przesunięcie się kapiszona nad tłok i umożliwi po zwolnieniu tłoczka wprowadzenie jednego kapiszona do głowicy. Prawidłowo wykonana powyższa sekwencja ruchów zawsze wprowadzi do głowicy jeden kapiszon, który zostanie ustawiony w pozycji gotowej do nałożenia na kominek.                                                           

iv.    Teraz można docisnąć kapiszon do kominka, najlepiej dociskać kciukiem poprzez głowicę i lekkim ruchem w bok lub pod kątem wysunąć kapiszon z głowicy. Na tym etapie kapiszon powinien zostać poprawnie osadzony na kominku.                                                             

v.     W celu nałożenia kolejnego kapiszona należy cała sekwencję powtórzyć.

3. Uwagi ogólne do użytkowania kapiszonownika

a. Staraj się nie używać zbyt dużej siły podczas operowania kapiszonownikiem, może to spowodować jego uszkodzenie.

b. Kapiszonownik wyposażony jest w uszko umożliwiające zamocowanie w celu noszenia.

Niestosowanie się do niniejszej instrukcji obsługi może spowodować uszkodzenie kapiszonownika. W takim wypadku nabywca traci możliwość dochodzenia odszkodowania, czy wymiany kapiszonownika na nowy.

Życzymy dużo przyjemności z korzystania z naszych produktów.